avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1942 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... contract de comodat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

contract de comodat

Buna ziua,
Am pfa in sistem real activitate taxi,si folosesc masina personala ca taxi,trebuie sa mi fac contract de comodat?
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: George Moraru , Consultant fiscal 12:51, 24 Februarie 2012
Da si sa nu uitati sa treceti in contract ca intretinerea bunului este in sarcina PFA.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli la pfa suciu_diana suciu_diana Buna ziua, stiu ca in baza unui contract de comodat pot deduce 1/3 din cheltuielile imobilului unde PFA-ul isi are sediul. Din pacate nu stiu: - baza ... (vezi toată discuția)
Ce cheltuieli poate deduce pfa? bygserv bygserv Buna ziua. Revin din nou pe acest forum ( foarte folositor dealtfel ) cu inca o intrebare. Inafara de cheltuielile cu achizitia produselor care privesc ... (vezi toată discuția)
Completare jurnalul pentru cumparari si declaratia 300 LuceNera LuceNera Buna ziua. Sunt o PFA platitoare de TVA, impozitata in sistem real si tin contabilitatea in partida simpla. Activitatea are codul CAEN 4791 si este pentru un ... (vezi toată discuția)