avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1488 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Modificarea legii adoptiei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Modificarea legii adoptiei

Buna ziua. Am inteles ca legea adoptiei s-ar fi modificat din februarie 2012. Imi puteti spune va rog care este noua lege a adoptiei sau legea de modificare a acesteia aparuta in 2012? Ori vreo OUG ? Si, daca se poate, si un link catre ele. Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: DumitruConstantin , utilizator 15:54, 24 Februarie 2012
Legea nr. 233/2011 pentru modificarea si completarea Legii nr. 273/2004 privind regimul juridic al adoptiei.

Ultima modificare a Legii nr.273/2004 a fost adusa prin Legea nr.233 din 5 decembrie 2011
pentru modificarea şi completarea Legii nr. 273/2004 privind regimul juridic al adopţiei

Legea de modificare o gasiti aici
[ link extern ]

Legea nr.273/2004 actualizata o gasiti aici
[ link extern ] /
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre adoptie EllaEla EllaEla Buna ziua! Va rog, ma puteti ajuta... a fost aprobata/ publicata noua lege a adoptiei? Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Consimþãmântul adoptatorului magdazinculescu magdazinculescu In legatura cu legea adoptiei 273 modificata de legea 233/2011 Nu reusesc sa gasesc art.9 si 11, art abrogate de legea 233. In noul cod nu l gasesc, gasesc ... (vezi toată discuția)
Legea farmaciilor si a drogheriilor completa si actualizata ContSters200730 ContSters200730 Buna seara. Gasesc vehiculandu-se pe internet paragrafe din aceasta Lege a Farmaciilor si a drogheriilor, insa unele vechi, din 2008, altele 2009. Stiu ca s-a ... (vezi toată discuția)