Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Modificarea legii adoptiei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Modificarea legii adoptiei

Buna ziua. Am inteles ca legea adoptiei s-ar fi modificat din februarie 2012. Imi puteti spune va rog care este noua lege a adoptiei sau legea de modificare a acesteia aparuta in 2012? Ori vreo OUG ? Si, daca se poate, si un link catre ele. Va multumesc !
Legea nr. 233/2011 pentru modificarea si completarea Legii nr. 273/2004 privind regimul juridic al adoptiei.

Ultima modificare a Legii nr.273/2004 a fost adusa prin Legea nr.233 din 5 decembrie 2011
pentru modificarea şi completarea Legii nr. 273/2004 privind regimul juridic al adopţiei

Legea de modificare o gasiti aici
[ link extern ]

Legea nr.273/2004 actualizata o gasiti aici
[ link extern ] /
Va multumesc!