Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL

Va rog sa ma ajutati , sunt la inceput de drum si am depus actele pentru infiintare srl,dupa ce sunt gata cand pot deschide punctul de lucru si ce aprobari mai trebuie luate inainte de a incepe,spatiul de deschidere l-am gasit mai trebuie sa fac contractul de inchiriere cand va fii gata societatea,magazinul are cod caen principal 4711.
Va multumesc!
De ce nu ati deschis punctul de lucru odata cu infiintarea firmei, daca tot gasiseti spatiul?
Va trebuii sa mergeti iar la registru comertului,sa inregistrati punctul de lucru si sa-l si autorizati.Ulterior veti lua autorizatiile.
Daca faceati operatiunea odata cu infiintarea firmei costurile erau mai mici!