Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Inchidere-deschidere punct de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Inchidere-deschidere punct de lucru

Vreau sa inchid un punct de lucru si sa deschid un altul tot pe aceeasi strada la alt nr. ce implica, pasi de urmat , costuri, pentru un magazin apicol SRL.
Implica obtinerea actelor doveditoare a spatiului cu destinatie punct de lucru si mentionarea radierii vechiului punct de lucru si înfiintarea unui nou punct de lucru la registrul comertului. Se platesc taxe la registru comertului.
Operatiunea se poate face printr-o singura hotarare AGA /decizie a asociatului unic, cu aratarea activitatii ce va fi desfasurata (cod CAEN si descriere).
Nu implica redactarea unui nou act constitutiv (reactualizat).