Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Adaugare cod CAEN la Actul Constitutiv al unui SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Adaugare cod CAEN la Actul Constitutiv al unui SRL

Buna ziua.

Pentru adaugarea unui Cod CAEN ca activitate secundara a unui SRL ce documente trebuie sa redactez si sa le depun la Registrul Comertului? Stiu ca trebuie o Decizie a Asociatului unic, dar mai trebuie si Actul constitutiv redactat din nou cu respectivul Cod CAEN adaugat?

Multumesc
Actele necesare sunt:
Hotarare AGA/Decizie asociat unic (dupa caz) prin care stabiliti extinderea obiectului de activitate cu acel cod Caen pe care il aveti in vedere
Act constitutiv actualizat care va include toate codurile CAEN deja existente inclusiv cel adaugat
Declaratie model 3 - formular tip (in cazul in care doriti sa avizati si acest cod caen adaugat)
Pe site-ul onrc.ro gasiti toate detaliile legate de înregistrarea acestei mentiuni la registru comertului si formularele aferente operatiunii.