Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Fise fiscale 2011
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Fise fiscale 2011

Buna ziua,

cum tb sa apara ff pt un salariat care a lucrat perioada ian-apr si aug-dec, intre aceste perioade nefiind salariat al firmei? Doua fise, cate una pt fiecare perioada sau doar una fara data de plecare, respectiv reangajare si cu 0 pe intervalul mai-iulie?

multumesc,
O singura fisa fiscala cu lunile in care a lucrat pe tot parcursul anului 2011.
Restul lunilor nelucrate apar cu o (zero)
Multumesc!
In acelasi subiect, FF, la pensionari, se genereaza ca ff pt venit in afara venitului de baza?
Fisa fiscala se genereaza pentru locul de munca la angajator si este menita sa sintetizeze impozitul calculat la acel loc de munca pentru contractele de munca / asimilate (contracte de mandat, de exemplu), fie ca este venit principal, fie secundar. Deci nu are importanta.
Multumesc,