Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Infiintare club sportiv poker
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Infiintare club sportiv poker

care este baza legala si procedura infiintarii unui club sportiv de poker
Pocker-ul este joc de noroc si nu sport , deci nu poate face obiectul de activitate al unui club sportiv.
El se practica in cazinouri.
asa am crezut si eu. numai ca am gasit pe internet cluburi sportive de poker in Bucuresti, Cluj etc. Exista de asemenea si Federatia Romana de Poker Sportiv sau cam asa ceva.
Puteti sa va organizati clubul sportiv pe baza prevederilor og 26 din 2000 a asociatiilor si fundatiilor cu toate actualizarile iar pentru afiliere contactati Federatia Sportiva Nationala de Poker. Aveti informatii despre conditiile pe care trebuie sa le indepliniti si la adresa [ link extern ]
va multumesc
cunoasteti cumva unde pot citi ordinul ANTS prin care poker-ul a fost recunoscut ca ramura sportiva
La acelasi link pe care vi l-a indicat george_neagu gasiti toate informatiile.

Ordinul il puteti vedea aici:

[ link extern ]