Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Organizare turneu de poker
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Organizare turneu de poker

Buna ziua!

Cum as putea sa organizez un turneu de poker fara a avea oun SRL? Prin Asociatie sportiva se poate? Mentionez ca nu doresc sa castig bani din acesta, doar sa impart banii de inscriere intre primii 3 sa zicem.
Multumesc!
Puteti sa va organizati clubul sportiv pe baza prevederilor og 26 din 2000 a asociatiilor si fundatiilor cu toate actualizarile iar pentru afiliere contactati Federatia Sportiva Nationala de Poker.

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
george-neagu, moderator