Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... persoane fizice autorizate
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

persoane fizice autorizate

De o saptamna am facut un pfa si as vrea sa stiu ce as m-ai avea de facut, singurul lucrul pe care l-am facut este ca am luat certificatul de inmatriculare de la Registrul comertului, iar acum nu stiu ce pasi m-ai trebuie urmati. Ce declaratii se depun la fisc si in ce perioada se depun acestea?
Depuneti in 15 zile de la data inregistrarii la ORC formularul 220.
Vedeti daca sunteti impus pe norme de venit sau nu, in functie de acest aspect veti completa corespunzator formularul 220.
Daca sunteti impus pe norme de venit si optati pentru sistem real, completati corespunzator acestei optiuni formularul 220.
Conduceti contabilitate in partida simpla, o varianta si mai simpla daca sunteti impus pe norme.
Asta pentru pornire....