Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita

Buna ziua

Va rog sa-mi spuneti daca executarea silita a unui credit ipotecar include si terenul aferent imobilului respectiv curte si gradina.

Va multumesc mult
Raspunsul este conditionat de inregistrarile existente la OCPI referitor la terenul aferent imobilului
Daca sunt inscrise in acelasi CF, desigur. Daca nu, si debitorul e proprietarul ambelor, iar creditorul nu se indestuleaza din executarea imobilului ipotecat, el poate continua executarea asupra celorlalte bunuri din proprietate.