Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cod cor 2012
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cod cor 2012

Bună ziua,
Vă rog frumos, să mă ajutaţi cu cod cor pentru funcţia de paznic sau agent de pază şi ordine şi, deasemenea, pentru administrator. Unic asociat al unui SRL poate avea şi calitatea de salariat? Îi pot întocmi contract de muncă?
962907 - Paznic
541406 - Agent de interventie paza si ordine
515104 - Administrator
214945 - Administrator societate comerciala

Da, asociatul unic poate avea si calitate de salariat la societatea al carei asociat unic este.
Recent a fost publicat in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 128 din data de 22 februarie 2012, Ordinul comun al Ministerului Muncii, Familiei si Protectiei Sociale si Institutului National de Statistica nr. 177/81/2012 privind modificarea si completarea Clasificarii ocupatiilor din Romania - nivel de ocupatie (sase caractere), aprobata prin Ordinul ministrului muncii, familiei si protectiei sociale si al presedintelui Institutului National de Statistica nr. 1.832/856/2011 a fost publicat in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 128 din data de 22 februarie 2012.

Pentru meseriile pe care le doriti gasiti detalii aici:
[ link extern ]
grupa 5414-Paznici
grupa 2149- administrator societate
Mulţumesc tuturor celor care au avut amabilitatea de a mă ajuta cu răspunsuri.
Sunteţi prieteni de nădejde. Mulţumesc, deasemenea, reprezentanţilor acestui Forum că există.