Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ce venituri au fost valorificate la revizuirea conform ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ce venituri au fost valorificate la revizuirea conform OUG nr. 1/2011?

Buna ziua.Am o nedumerire pt. care va cer sprijinul pentru o interpretare corecta.Anexa 1 din oug1/2011 stipuleaza cuantumul soldelor de grad si de functie minime corespunzatoare gradelor militare obtinute.In situatia in care venitul pe mai multe luni evidentiat in adeverinta de venituri este mai mic decat a dispus chiar legiuitorul ,pt. recalculare-revizuire ce valori se vor lua in considerare ?Venitul gasit ,sau celminim conform tabelului ?Va multumesc.
Ar fi trebuit sa fie luate in calcul veniturile minime specificate în OUG nr. 1/2011( mai ales ca sigur ati deţinut funcţii superioare gradului ) Inseamna ca nu au fost identificate toate veniturile In consecinta ,contestati Decizia de revizuire si daca nu se rezolva atunci sa-i dati in judecata . CASTIGUL IN INSTANTA ESTE SIGUR !
Si eu gandeam asa ,dar institutia nu vrea sa elibereze adeverinta cu acele minimuri prevazute in tabelul respectiv ,interpretand ca legea nu distinge in situatia aratata in prima postare,deci nici interpretul nu trebuie sa distinga....adica se aplica doar in situatia cand nu se gasesc veniturile .Ce sa mai crezi?