Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... certificat fiscal expirat
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

certificat fiscal expirat

am cumparat anu trecut masina,si din neatentie nu am observat ca certificatul fiscal era scos din 2005,ma poate indruma cineva pasi pt a inscrie masina pe numele meu.multumesc
mai mentionez ca am toate actele masini carte talon facturi inclusiv contractul vanzare cumparare dintre primul propritar si cel care a cumparato de la acesta.
masina e inmatriculata pe romania?daca e atunci am avut aceeasi situatie dar din 2010 si am platit eu diferenta de impozit pe numele meu la primaria mea si am rezolvat,dar tre sa cautiun asigurator care se ocupa cu acte auto
da este pe ro inscrisa...bun s la acest asigutator ce fac?nu poate face la orcine face acte auto?
Dupa parererea mea luati legatura cu Adm Fiscala care l-a emis si vedeti la fata locului cum puteti sa nu platiti pentru altii care v-au pacalit