avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 662 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... certificat fiscal expirat
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

certificat fiscal expirat

am cumparat anu trecut masina,si din neatentie nu am observat ca certificatul fiscal era scos din 2005,ma poate indruma cineva pasi pt a inscrie masina pe numele meu.multumesc
Cel mai recent răspuns: vrica , utilizator 17:40, 2 Martie 2012
am cumparat anu trecut masina,si din neatentie nu am observat ca certificatul fiscal era scos din 2005,ma poate indruma cineva pasi pt a inscrie masina pe numele meu.multumesc
mai mentionez ca am toate actele masini carte talon facturi inclusiv contractul vanzare cumparare dintre primul propritar si cel care a cumparato de la acesta.
masina e inmatriculata pe romania?daca e atunci am avut aceeasi situatie dar din 2010 si am platit eu diferenta de impozit pe numele meu la primaria mea si am rezolvat,dar tre sa cautiun asigurator care se ocupa cu acte auto
da este pe ro inscrisa...bun s la acest asigutator ce fac?nu poate face la orcine face acte auto?
Dupa parererea mea luati legatura cu Adm Fiscala care l-a emis si vedeti la fata locului cum puteti sa nu platiti pentru altii care v-au pacalit

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzare masina inmatriculata pe romania dar mentionat in certificat ca a fost instrainata. ovidiu_xxl2006 ovidiu_xxl2006 Buna seara tuturor. Am si eu urmatoarea problema; am vandut masina mea la schimb cu o alta masina zilele acestea. Cel care mia vandut masina nu era ... (vezi toată discuția)
Fisa fiscala ramybugh ramybugh Buna ziua am si eu o nelamurire! Am cumparat recent o masina de la niste tipi care nu erau proprietarii masini din acte doar pe hartiile de vanzare ... (vezi toată discuția)
Autoturism vandut, dar neinmatriculat pe noul proprietar adumitroaie florin adumitroaie florin Buna ziua, va rog sa-mi spuneti cum sa procedez in situatia in care am vandut o masina unei persoane, am un PV de vanzare cumparare, l-am scos din evidenta ... (vezi toată discuția)