Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Plata pensiei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Plata pensiei

Buna ziua,
Tatal meu a primit avizul de la posta pentru ridicarea primei pensii. Nu stia ca pensia se ridica de la posta pana in ultima zi din luna. Se poate face plata pensiei la Casa jud. de pensii sau o va primi doar luna urmatoare?
Multumesc.

Pensia se aduce la domiciliu intr-o zi bine stabilita. Daca nu ati fost la domiciliu in ziua respectiva, puteti sa va prezentati la posta pentru ridicarea ei. Nu mai stiu cate zile tine posta pensiile, insa dupa ce a trecut termenul trebuie sa mergeti la casa de pensii teritoriala si sa faceti o cerere de ridicare a pensiei neridicate.
Nu asteptati ca ve-o dea cineva luna urmatoare, la noi nu se intampla asa ceva.
Si trebuia sa mearga tatal dv. cu buletinul.

Sanatate.