Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general d112 pt.punct de lucru cu cod fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

d112 pt.punct de lucru cu cod fiscal

cum completez declaratia 112 daca am punct de lucru cu cod fiscal- am 5 salariati la punctul de lucru?
decl.112 se face pe sediu social pentru toti angajati ,cred ca asa ato depus si vect.fiscal(010),doar plata impoz. pe salar se face la trezoreria unde se afla pc. de lucru.
La pagina 6 din declaratie exista sectiunea F - Impozitul pe venitul din salarii defalcat pe sediul principal si sediile secundare

F.1 Sediul principal - suma de plata

F.2 Sedii secundare (cod de inregistrare fiscala + suma de plata)

Daca toti angajati sunt pe pc. de lucru?
cum se declara in 112 la impoz. pe salar colega jade_0923? ca restul obligatiilor merg pe sediul social asa e vectorul fiscal..
Am verificat ..scuze ai dreptate la sect.F apare Cf sediu secundar cu toatal d eplata..
iulia53, utilizator