avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general d112 pt.punct de lucru cu cod fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

d112 pt.punct de lucru cu cod fiscal

cum completez declaratia 112 daca am punct de lucru cu cod fiscal- am 5 salariati la punctul de lucru?
Cel mai recent răspuns: iulia53 , utilizator 16:42, 3 Martie 2012
decl.112 se face pe sediu social pentru toti angajati ,cred ca asa ato depus si vect.fiscal(010),doar plata impoz. pe salar se face la trezoreria unde se afla pc. de lucru.
La pagina 6 din declaratie exista sectiunea F - Impozitul pe venitul din salarii defalcat pe sediul principal si sediile secundare

F.1 Sediul principal - suma de plata

F.2 Sedii secundare (cod de inregistrare fiscala + suma de plata)

Daca toti angajati sunt pe pc. de lucru?
cum se declara in 112 la impoz. pe salar colega jade_0923? ca restul obligatiilor merg pe sediul social asa e vectorul fiscal..
Am verificat ..scuze ai dreptate la sect.F apare Cf sediu secundar cu toatal d eplata..
Ultima modificare: Sâmbătă, 3 Martie 2012
iulia53, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se declara impozitul pe salarii la punctul de lucru? carmenbn carmenbn Am primit CIF pt.punctul de lucru pt.plata impozitului pe salarii.Cum se declara,se face 112 pt.sediul principal si se declara CIF-ul punctului de lucru la ... (vezi toată discuția)
Impozit salarii aferent punct de lucru camicami camicami Se modifica ,din,nou,modul de declarare si virare a impozitului pe salarii aferent punctelor de lucru care au atribuit cod fiscal propriu,diferit de cel al ... (vezi toată discuția)
D.112 punct lucru camicami camicami Buna tuturor, societatea are punct de lucru stabil Cui propriu,pentru care am depus pana acum,separat , lunar D.100 numai cu impozitul pe salarii. Cum voi ... (vezi toată discuția)