Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... caut angajator
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

caut angajator

cum pot afla angajatorul fostului sot daca in baza de date a CNAS apare ca asigurat
Aveti doua posibilitati : fie va uitati in c.i.m. al sotului dvs si vedeti datele de identitate ale acestuia, fie mergeti la Casa de Pensii si solititati eliberarea unui certificat de stagiu de cotizare , unde va apare CUI angajatorului - dupa CUI se poate identifica denumirea acestuia.
daca sunt fosta sotie nu pot sa vad c.i.m. al acestuia, casa de pensii poate sa-mi elibereze acest certificat de stagiu?
alta modalitate mai exista?
Stiti denumirea acestuia? ... nu cunosc îndeamănunt practica Caselor de Pensii, insa pot sa va spun ca in Bucuresti s-a putut obtine un astfel de certificat de catre o alta persoana .. s-a prezentat cu numele si cnp-ul persoanei care dorea acest lucru.
stiu datele acestuia dar casa de regula nu comunica aceste date.
oricum multumesc frumos
Nu cunoasteti nici denumirea societati la care lucreaza ? ....