avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 754 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj

Buna ziua, poate cineva sa-miexplice ce inseamna aceasta rezolutie? Eu sunt reclamantul, "În temeiul art. 137, alin. 2 C. pr. civ., uneşte cu fondul excepţia lipsei calităţii procesuale active în cererea reconvenţională a pârâtului din cererea principală, excepţie invocată de reclamant, pentru administrarea de probatorii. " Multumesc mult!

Alte discuții în legătură

Suspendare pricina leusan leusan Va rog o parere Popesc T, chema in judecat pprimaria orasului Moreni pentru ,uzucapiune teren.Primaria Moreni depune inscrisuri din care reiese faptul ca ... (vezi toată discuția)
Calitate procesuala intr-un proces teslovan florentina teslovan florentina Buna ziua.Va rog sa ma lamureasca cineva:intr-un proces, x-reclamant cere anularea absoluta a unui contract de vc ,contract incheiat intre y si z (ambii parati ... (vezi toată discuția)
Decizii judecatoresti-autoritate tutelara(eu- parat) Oananatalia06 Oananatalia06 Buna seara,va rog daca poate sa mi explice cineva ce inseamna aceasta hotarare: Tip solutie: Respinge cererea Solutia pe scurt: Admite excepţia lipsei ... (vezi toată discuția)