Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... demisia
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

demisia

multumesc
stefan06, utilizator
Data inregistrati cererea cu data de maine, preavizul incepe sa curga din data de 06.03.2012 ...în calculul termenului de preaviz nu intră ziua comunicării sale angajatorului.... refuzul angajatorului de a va inregistra demisia constituie contraventie si este sanctionata cu amenda de la 1.500 lei la 3.000 lei.
multumesc