avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1834 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Deschidere firma
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Deschidere firma

ma antereseaza ce firma sa deschid PF sau SRL pt distributie-magazin sau bar-magazin si cateva sfaturi daca se poate.multumesc
Cel mai recent răspuns: trope_doi , utilizator 01:57, 5 Martie 2012
Ca PFA trebuie sa indepliniti anumite conditii. Le gasiti postate aici:

www.avocatnet.ro/content/for...
in perioada asta comertul e la pamant, mai gandeste-te totusi.....o stiu din experienta
RAZVY1975 a scris:
eu am liceul economic marketing/conta in curs daca scot diploma de 12 clase o pot folosi sau trebuie sa fac vreun curs an domeniu alimentatiei?multumesc



:oops:
Interventie moderator

Razvan,
Ramaneti in cadrul aceluiasi topic pentru a obtine informatii pertinente :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Afisare rezultate admitere barou 2013 amt11 amt11 Buna ziua! Stie cineva in cat timp se vor afisa rezultatele de la probele scrise? (vezi toată discuția)
Diploma de liceu echivaleaza cu calificarea? Ionut Georgescu Ionut Georgescu Doresc sa angajez un ajutor de ospatar (fara nici un fel de diploma de specialitate) cu salariul minim pe economie. Are studii medii, este major. Firma de ... (vezi toată discuția)
Ce carti sunt mai recomandate pentru studiu, in sustinerea examenelor la barou inm etc? ana-maria89 ana-maria89 As dori sa aflu ce carti pentru civil, proc civ, penal proc penal sunt cele mai bune pentru studiu deoarece am vazut nenumarati autori ceea ce m-au pus serios ... (vezi toată discuția)