avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Ce carti sunt mai recomandate pentru studiu, in ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Ce carti sunt mai recomandate pentru studiu, in sustinerea examenelor la Barou INM etc?

As dori sa aflu ce carti pentru civil, proc civ, penal proc penal sunt cele mai bune pentru studiu deoarece am vazut nenumarati autori ceea ce m-au pus serios pe ganduri.
Cel mai recent răspuns: trope_doi , utilizator 12:27, 16 Octombrie 2013
pai in principiu fiecare facultate de drept are cadre care scot carti insa de obicei autorii de bucuresti sunt cei pe care toata lumea ii citeste.la civil se poate merge pe boroi,la procedura civila eu personal prefer tabarca dar sunt mai multi autori (ciobanu,les) care scot carti bune.la penal mitrache si la procedura penala se poate merge pe theodoru (udroiu face niste sinteze care nu acopera chiar tot)
:oops:

Interventie moderator
Va rog sa cititi discutiile aflate la adresa de mai jos:
www.avocatnet.ro/content/for...
(admitere barou 2014)
Sau / si:
www.avocatnet.ro/content/for...
(admitere INM 2014)
Sau / si:
www.avocatnet.ro/content/for...
(admitere magistratura 2014)

Puteti intreba / discuta acolo totul despre admitere: bibliografie si altele.
Voi inchide acest topic.
Multumesc pentru intelegere. :bow:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bibliografie admitere inm carmensilvia carmensilvia buna! poate cineva sa imi recomande niste carti, tratate, manuale din care sa invat pt admiterea la INM?? de exemplu pt contracte, succesiuni nu exista nimic ... (vezi toată discuția)
Admitere inm 20011 iuliacrissy iuliacrissy Buna ziua! As avea nevoie de niste informatii privind examenul de admitere in INM(Magsitaratura).Eu sunt din Cluj si am inteles ca difera un pic ceea ce cere ... (vezi toată discuția)
Examen barou 2012 Andreea Necula Andreea Necula Buna!Ma poate ajuta si pe mine cineva cu bibliografia pentru examenul de admitere in profesia de avocat stagiar,??intentionez sa dau in anul 2012si vreau sa ... (vezi toată discuția)