Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Ce carti sunt mai recomandate pentru studiu, in ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Ce carti sunt mai recomandate pentru studiu, in sustinerea examenelor la Barou INM etc?

As dori sa aflu ce carti pentru civil, proc civ, penal proc penal sunt cele mai bune pentru studiu deoarece am vazut nenumarati autori ceea ce m-au pus serios pe ganduri.
pai in principiu fiecare facultate de drept are cadre care scot carti insa de obicei autorii de bucuresti sunt cei pe care toata lumea ii citeste.la civil se poate merge pe boroi,la procedura civila eu personal prefer tabarca dar sunt mai multi autori (ciobanu,les) care scot carti bune.la penal mitrache si la procedura penala se poate merge pe theodoru (udroiu face niste sinteze care nu acopera chiar tot)
:oops:

Interventie moderator
Va rog sa cititi discutiile aflate la adresa de mai jos:
www.avocatnet.ro/content/for...
(admitere barou 2014)
Sau / si:
www.avocatnet.ro/content/for...
(admitere INM 2014)
Sau / si:
www.avocatnet.ro/content/for...
(admitere magistratura 2014)

Puteti intreba / discuta acolo totul despre admitere: bibliografie si altele.
Voi inchide acest topic.
Multumesc pentru intelegere. :bow: