Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... un an intrerupere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

un an intrerupere

As avea rugamintea sa mii se spuna daca se mai poate sta acasa un an fara salariu ?si care sunt conditiile dar si consecintele!
In urma solicitarii unui concediu fara plata se poate sta acasa o anumita perioada de timp ...Durata concediului fără plată se stabileşte prin contractul colectiv de muncă aplicabil sau prin regulamentul intern.

Perioada CFP: afecteaza stagiu de cotizare pentru somaj, pentru somaj , nu constituie vechime in munca ...pe aceasta perioada, salariatul nu este asigurat in sistemul de sanatate.