Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Noua procedura a depunerii declaratiilor rectificative
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Noua procedura a depunerii declaratiilor rectificative

Am citit articolul cu noua procedura de depunere a rectificativelor si din cate am inteles modificarile se refera la modul de lucru al acestei declaratii in interiorul administratiei nu la modificari ale documentului pe care-l depunem la ghiseu.In aceste conditii nu inteleg de ce azi la admin.fin.Ilfov au refuzat sa-mi primeasca o declaratie rectificativa,motivul fiind ca abia acum se studiaza noua lege.Nu au vrut nici macar sa dea un termen aproximativ in care vor primi iarasi aceste declaratii.Am inteles eu gresit ? Va rog daca se poate sa ma lamuriti.
Va multumesc!
Declaratia rectificativa se poate depune oricand. Ce pot sa spun decat obisnuitul abuz al AF?
Multumesc! La fel am gandit si eu,de ce sa nu-mi primesti declaratia?! [editat]
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
On-line ati incercat? [editat]
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Interventie moderator:

@johanna10 si @George1962

Va atrag atentia ca prin postarea mesajelor de tipul celor pe care le-am editat prin stergere, ati incalcat pct.2.1 din Regulament privind continutul acestora:
[...]Nu ne plac utilizatorii care aduc jigniri sau injurii altor utilizatori sau unor institutii.[...]Pe forumul Avocatnet discutam ideea, nu persoana.

Va multumesc!