Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum completez jurnalul de vanzari ca si pfa neplatitor ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum completez jurnalul de vanzari ca si pfa neplatitor de tva, sistem real???

Unde trec valoarea facturilor emise in jurnalul pt vanzari?
La coloana 17 sau 18?
Col. 17 Livrari de bunuri scutite fara drept de deducere
sau
Col. 18 Operatiuni neimpozabile
Multumesc.
Bunuri si servicii cu regim special cf.art.152 Cod Fiscal (rd. 11)
La randul 11 in Jurnalul pt vanzari am Bunuri si servicii cu "taxare inversa", si mai jos valoare TVA.....
M-am uitat la toate coloanele si nu am Bunuri si servicii cu regim special cf.art.152 Cod Fiscal .... poate jurnalul meu pt vanzari nu este bun.....
Imi puteti trimite va rog un model de jurnal vanzari????