Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... autorizatie ct. pt. teren ingust
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

autorizatie ct. pt. teren ingust

buna ziua!
as dori sa achizitionez un teren cu latimea de 10m pe o latura respectiv 13m pe cealalta ; din cate stiu in PUG latimea minima este de 12m , as putea obtine autorizatie de constructie?
va multumesc!
Ar insemna ca, terenurile inguste sa nu se mai vanda. Asadar un raspuns valabil in acest sens il veti obtine de la institutia abilitata sa emita autorizatii, cu conditia de a aduce la cunostinta acesteia ce anume doriti a construi. In functie de acest criteriu veti putea sau nu veti putea obtine autorizatie.