avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 179 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... cerere chemare in garantie
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

cerere chemare in garantie

mi-a invederat instanta sa precizez daca chem in judecata in calitate de parata AFM..pai nu cerere de chemare in garantie ? cum sa fac? sa o fac separat sau sa fac o adresa cu ce am de spus, respectiv...am achitat taxa de timbru, inteleg sa chem in judecata AFM, depun alte acte?
Cel mai recent răspuns: abby , utilizator 08:44, 7 Martie 2012
1. daca sunteti reclamant nu puteti chema Dvs in garantie, decat in cazul unei cereri reconventionale.

2. Dvs alegeti cu cine sa va judecati, nimeni altcineva.Deci trebuie sa hotarati daca chemati si AFM-ul sau nu. Daca nu formulati cereri noi si taxa de timbru a fost depusa corect, nu vi se va mai cere diferenta.


da, sunt reclamant..pai si atunci cum imi cere instanta asa ceva???
pai si ce sa fac? este vorba de recuperare taxa auto..
nu mai inteleg nimic!
mai pe scurt, instanta v-a invatat ce sa faceti. normal ca AFM are capacitatea procesuala pasiva in dosarul Dvs. Spuneti multumesc frumos instantei ca v-a invatat ce sa faceti.

Faceti o precizare la actiune in care spuneti Subsemnatul .... in calitate de reclamant in dosarul xxxxxx inteleg sa chem in judecata pe AFM si scrieti datele de identificare ale AFM
acum am inteles! dar as putea sa fac un fel de adresa catre Tribunal prin care sa scriu 3 puncte..am platit taxa de timbru, chem in judecata pe AFM, depun niste acte....sau trebuie sa fac separat precizarea?
nu faceti separat (si vedeti ca atunci cand am zis sa spuneti instantei multumesc frumos am glumit :) ei n'ar avea voie sa va dea sfaturi juridice) - totul scurt pe o pagina

Alte discuții în legătură

Retragere actiune lili5 lili5 in actiunea intentata fostului angajator pt plata ore suplimentare a fost introdusa "chemat in garantie" fosta mea sefa. ca sa nu o "bag la plata" am retas ... (vezi toată discuția)
Coparticipante procesuale cotoi5 cotoi5 Buna ziua si bine v-am gasit. Buna, am mai scris aici dar nu mi-a raspuns nimeni. De data asta sper ca o sa o faca totusi cineva pentru ca o sa incerc sa ... (vezi toată discuția)
Calitate procesuala pasiva in persoana reclamantului? Bahar Bahar Sint proprietara unui imobil din Bucuresti. In 2006 imobilul meu a fost vindut in mod fraudulos, in baza unei procuri speciale aparent emise de mine, unei ... (vezi toată discuția)