Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cheltuieli asoc de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cheltuieli asoc de proprietari

Administratorul asociatiei nu vrea sa imparta cheltuielile cu incalzirea comuna si salariile in functie de cota indiviza comuna ci in mod uniform pe ap desi noi avem ap cu 3sau 4 cam iar cele cu salariile pe nr de persoane.Ce este de facut?
Ce este de facut? Depuneti plangere la Presedintele Asociatiei in termenul legal de la afisarea listelor si daca este nevoie cereti Comitetului Executiv destituirea administratorului.
In temeiul art 12 A c) si d) din HG nr 1588/2007 formulati contestatie impotriva listei de plata ,in termen de 10 zile de la afisare la presedintele asociatiei de proprietari
Presedintele de asociatie are obligatia legala sa raspunda la contestatie in termen de 7 zile