Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale autorizatie de functionare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

autorizatie de functionare

Buna ziua!
Am un bar de zi intr-o resedinta de judet de vreo jumate de an.Nu am autorizatie de functionare de la primarie...Intrebarea mea e daca sunt obligat prin lege sa am asa ceva si daca da,cat e amenda daca ma prinde?Am inteles de la o cunostinta ca ar trebui sa am dar nu ma amendeaza numai dupa al 3lea avertisment?:">
Sunteti obligat sa aveti si autorizatie de la Primarie, iar opinia mea nu este importanta atat valoarea amenzii cat mai ales intrarea d-voastra. in legalitate.