Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Format \"Manual de politici contabile\"
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Format "Manual de politici contabile"

Cum trebuie sa arate ,, Manualul de proceduri contabile,, si daca el trebuie sa fie intocmit pentru fiecare firma pentru care se tine contabilitatea. Am inteles ca amenda este de 4000 lei.
Buna, exista un ghid facut de Ministerul de Finante pentru elaboarea acestor politici unde sunt indicate elementele care trebuie cuprinse în politicile contabile – conform ghidului – Ministerului Finantelor Publice publicat in data de 29.09.2010.
Ghidul il gasiti aici :
[ link extern ]