Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general manual de politici contabile
Discuție deschisă în Contabilitate în general

manual de politici contabile

stiti ceva de acest manual,cum si cand se intocmeste ,de cand este obligatoriu ?
Este un ghid facut de Ministerul de Finante pentru elaboarea acestor politici unde sunt indicate elementele care trebuie cuprinse în politicile contabile – conform ghidului – Ministerului Finantelor Publice publicat in data de 29.09.2010.
[ link extern ]

Manual de politici contabile
[ link extern ] /