avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general manual de politici contabile
Discuție deschisă în Contabilitate în general

manual de politici contabile

stiti ceva de acest manual,cum si cand se intocmeste ,de cand este obligatoriu ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:11, 2 Aprilie 2012
Este un ghid facut de Ministerul de Finante pentru elaboarea acestor politici unde sunt indicate elementele care trebuie cuprinse în politicile contabile – conform ghidului – Ministerului Finantelor Publice publicat in data de 29.09.2010.
[ link extern ]


Manual de politici contabile
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Format "manual de politici contabile" Adycristina Adycristina Cum trebuie sa arate ,, Manualul de proceduri contabile,, si daca el trebuie sa fie intocmit pentru fiecare firma pentru care se tine contabilitatea. Am ... (vezi toată discuția)
Politici contabile carmen.balan1967@yahoo.com carmen.balan1967@yahoo.com Buna ziua ! Are cineva un model de Manual Intern de Politici Contabile ? Am inteles ca acum este obligatoriu sa aiba toate soc. comerciale acest ... (vezi toată discuția)
Manualul de politici contabile sppsv2008 sppsv2008 eu lucrez la un serviciu din subordinea Primariei .am inteles ca incepand cu anul acesta, 2012, este obligatoriu ptr Institutiile publice Manualul de politici ... (vezi toată discuția)