avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Daca am terminat Facultatea de Relatii internationale ...
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Daca am terminat Facultatea de Relatii internationale si studii europene pot sa ma inscriu la SNG?

as dori sa stiu daca am terminat o facultate ,Relatii internationale si studii europene pot sa ma inscriu la scoala de grefieri si cat ar dura aceasta?as mai avea o intrebare in legatura cu cursurile sng ,unde sa fac la bucuresti?multumesc
La scoala nationala de grefieri te poti inscrie doar daca ai terminat facultatea de drept, cursurile dureaza 6 luni si se tin la Bucuresti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pentru grefier bcfbmv bcfbmv Buna Ziua, Spuneti-mi va rog , pentru ca sa ajung grefier ce studii trebuie sa am? Va multumesc. (vezi toată discuția)
Profesia de grefier: pro ºi contra GoodnightLady GoodnightLady Bună ziua! Adresez următorul mesaj studenţilor sau absolvenţilor SNG. Am 23 de ani şi mă atrage mult meseria de grefier, deşi ştiu că implică ... (vezi toată discuția)
Admitere scoala nationala de grefieri roxana91 roxana91 Buna, sunt noua pe aici, si am si eu o mare intrebare. Am terminat Stiinte Ecomonice si vreau sa stiu daca pot sa ma inscriu pentru la anul la SNG. In ... (vezi toată discuția)