avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Sistare pensie intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Sistare pensie intretinere

Buna ziua,


Va rog sa imi spuneti daca se poate sista pensia de intretinere pentru copil daca acesta urmeaza un master, are sub 26 ani dar are un loc de munca (predare in invatamant 6 ore) de unde obtine un venit de 265 lei net (un brut de vreo 350) iar pensia pe care o primeste este de 142 lei.

Alte discuții în legătură

Pensia alimentara ginacom ginacom 1.Buna seara! As dori sa stiu pana la ce varsta primesc copiii pensia alimentara.Pana la 18 ani,sau daca isi continua studiile,dupa aceasta varsta,primesc in ... (vezi toată discuția)
Pensie de intretinere - ?facultate id? radu18 radu18 Buna ziua am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta , sunt la Facultatea de Drept din Bucuresti - la ID. Parinti mei nu vor sa ma mai sustina financiar am ... (vezi toată discuția)
Pensie urmas iskander239 iskander239 Buna ziua! am o nelamurire la care sper ca ma puteti ajuta. am terminat facultatea in anul 2007, iar pe perioada studiilor am beneficiat de pensie de urmas. ... (vezi toată discuția)