Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Care este codul penal in vigoare?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Care este codul penal in vigoare?

Buna ziua

Va rog, am tot cauta stiri depre noul cod penal, am gasit legea, dar u stiu daca a intrat sau nu in vigoare.
Multumesc
Noul Cod penal nu a intrat in vigoare .
Noul cod penal nu a intrat in vigoare, actual fiind cel din 01.09.2009
Codul penal in vigoare este cel din 1968 cu actualizarile aferente.