avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 882 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Caut avocat care sa ma reprezinte intr-o actiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Caut avocat care sa ma reprezinte intr-o actiune

buna ziua!
caut un avocat care sa doreasca sa ma ajute intr o actiune prin care solicit instantei sa constate ca sunt proprietarul unei diferente de teren.
multumesc
(bucuresti)
Ultima modificare: Vineri, 9 Martie 2012
monica_, utilizator
Cel mai recent răspuns: monica_ , utilizator 18:26, 10 Martie 2012
In sectiunea Consultanti gasiti avocati din Bucuresti ... puteti lua legatura cu unul dintre acestia...
www.avocatnet.ro/content/con...
Intrati pe Baroul Bucuresti la sectiunea Tabloul avocatilor si acolo gasiti toti avocatii din bucuresti si datele de contact.
mutumesc mult pentru indrumari, mai am o intrebare , va rog, e obligatoriu sa ma reprezinte un avocat in aceasta procedura? sau pot incerca si singura? unde anume trebuie sa merg pentru a deschide aceasta actiune?
nu ma pricep, n am mai avut astfel de probleme si de aceea intreb.
Puteti sa va reprezentati si singura dar este de preferat sa fiti reprezentata de un avocat.
Actiunea se depune la judecatorie.
Ar fi indicat sa indicati pe scurt situatia de fapt pt. a primi cateva sfaturi.

Alte discuții în legătură

Uzucapiune - introducerea in acte a unui teren monica_ monica_ Buna ziua! acum 3 ani am cumparat o casa cu un teren in Bucuresti. Mai intai am vazut casa si terenul, mi au placut, apoi dupa un timp am vazut actele, pe ... (vezi toată discuția)
Art. 31, din legea 50/1991 amri amri am mai scris pe forum ca am o vecina care si a facut casa pe hat cu ferestrele in curtea mea... eu asa am cumparat casa acum 2 ani, in fine, dupa 2 ani in ... (vezi toată discuția)
Vecinul si-a facut geamuri la mine in curte. cum demonstrez ca nu existau la momentul cumpararii MuMuRo MuMuRo Am achizitionat casa in 2010. In 2013 unul dintre vecinii care are peretele casei pe hotarul dintre proprietatile noastre s-a hotarat sa-si faca 3 geamuri ... (vezi toată discuția)