Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Decont
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Decont

Buna ziua!

Ma deplasez la Timisoara in cadrul unui proiect POS DRU. Pentru decontul transportului mi s-a cerut factura, chitanta si tichet de imbarcare. Problema este ca am platit cu cardul tatalui meu si chitanta este aceea de la card (alta a zis ca nu imi da)...pe aceasta chitanta scrie deci numele tatalui..e o pb?
Da, e problema pentru ca trebuie sa fie numele dumneavoastra.
doamna de acolo mi-a spus ca alta chitanta nu imi da..ca aia e chitanta de la plata cu cardul..oare daca ma duc maine si dau peste altcineva imi face alta chitanta?
Da. Alta chitanta nu poate sa va dea ca acea chitanta preia automat numele titularului cardului cu care s-a facut plata. Trebuia sa platiti cu numerar sau sa aveti dumneavoastra cont de card.
mi-am dat seama de asta abia dupa ce am platit...sa inteleg ca daca nu imi accepta asa cei de la decontare, nu mai pot face nimic..