Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... chemare in judecata a doua oara!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

chemare in judecata a doua oara!

Buna ziua!
As dori sa-mi spuneti daca am ceva de pierdut in instanta, daca la primul proces deschis de mine nu am platit taxa de timbru, iar daca deschid alt proces, cu aceleasi cerinte, dar cu alta formulare, mult mai complexa!
~ Conținut șters la cerere ~
s-a anulat pentru ca nu am platit taxa de timbru
Este ca si cum nu ati fi deschis procesul.
Aveti insa grija ca daca isi angajeaza avocat partea adeversa si faceti la fel veti plati cheltuieli de judecata de aceasta data...
~ Conținut șters la cerere ~
Da, referitor la termenul de prescriptie ar trebui sa aveti grija.
Eu m-am gandit ca este vorba de un proces de partaj...si nu ar fi fost probleme deosebite decat in caz exceptional.