avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Am primit somatie, cand scap de amenzi?
Discuție deschisă în Executare silită

Am primit somatie, cand scap de amenzi?

Am primit somatie am de platit vreo 20 de milioane amenzi de prin 2009 pana acum cand se prescriu ?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:47, 10 Martie 2012
La 01.01.2015 daca nu va actioneaza pana atunci in instanta. Altfel, incepe un nou curs al prescriptiei.
Daca statul prin administratia financiara a demarat procedura si a emis somatie,insemna ca se tine de capul dvs si va starui sa obtina c/v amenzi,eventual inclusiv pe calea executarii silite

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prescriere amenzi mot-dia mot-dia O amenda din februarie 2003 este prescrisa, daca totusi a avut o somatie in septembrie 2008? Multumesc anticipat (vezi toată discuția)
Amenda Adycristina Adycristina Am o amenda administrativa din anul 2005 .Administratia locala trimite o proprire la locul de munca iar in dreptul amenzii scrie titlu executoriu din 2009 nu ... (vezi toată discuția)
Executare silita contract telefonie radoimarian radoimarian Buna ziua, Ieri am primit o somatie de la un cabinet executor judecatoresc cu suma 6000 ron referitor la un contract telefonie mobila incheiat in anul 2003 ... (vezi toată discuția)