Forum Discuţii juridice Executare silită Am primit somatie, cand scap de amenzi?
Discuție deschisă în Executare silită

Am primit somatie, cand scap de amenzi?

Am primit somatie am de platit vreo 20 de milioane amenzi de prin 2009 pana acum cand se prescriu ?
La 01.01.2015 daca nu va actioneaza pana atunci in instanta. Altfel, incepe un nou curs al prescriptiei.
Daca statul prin administratia financiara a demarat procedura si a emis somatie,insemna ca se tine de capul dvs si va starui sa obtina c/v amenzi,eventual inclusiv pe calea executarii silite