Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale NORME UE PENTRU SALON COSMETICA-COAFURA a mai aflat ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

NORME UE PENTRU SALON COSMETICA-COAFURA a mai aflat cineva, ceva?

Am tot incercat sa aflu care ar fi aceste norme dar se pare ca sunt invaluite in mister.....cred ca cel mai sigur mod de a le afla e dupa ce iei amenda!
Ma poate ajuta cineva in privinta asta?
din pacate aveti dreptate :rolleyes: controalele intotdeauna scot la iveala cerintele domeniului.
daca nici unul din consultantii acestui forum nu a avut dea face exact cu domeniul, nu prea avem de unde sa stim exact ce se cere.
Poate totusi revin colegii cu detalii.
De ce nu va angajati un avocat care sa se ocupe de acest aspect ?
Nu cred ca ar costa prea mult daca ati plati lunar o suma de bani.
Ati putea plati anticipat primele 3 luni si apoi lunar.
In general fiecare firma are nevoie de un avocat si avocati sunt multi care sa vrea sa va ajute pe baza contractuala.

avocat Claudiu Lascoschi
E ceva in plus fata de Ordinul nr. 1136/2007 privind aprobarea Normelor de igiena pt cabinetele de infrumusetare corporala, in M.O. 484/19.07.2007?
Pot fi de interes:
Ordin nr. 291/2007 privind aprobarea Procedurii de notificare a produselor cosmetice de uz uman care sunt puse pe piata pe teritoriul Romaniei
Legea privind produsele cosmetice, legea nr. 178/2000, republicata 2005
Hotarare nr. 562/2008 privind unele masuri pentru pastrarea confidentialitatii unor ingrediente din compozitia produselor cosmetice
trope_doi, utilizator