Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... un teren fara stapan?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

un teren fara stapan?

buna ziua! numele meu este stefania si am si eu o intrebae in ceea ce priveste un teren.Unde trebuie sa ma interesez despre acesta , ca sa pot afla cui apartine daca are proprietar sau nu? In cazul in care apartine primariei unde sa ma duc sa depun o cerere pentru acest teren?Eu locuiesc in sectorul 5 .Va rog sa ma ajutati ca nu stiu unde sa ma duc sa intreb de acesta. Multumesc
va puteti adresa cu o cerere la Oficiul de cadastru si publicitate iumobiliara, sau la Primarie daca terenul face sau nu parte din doemniul public sau privat.