Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general casa de marcat fiscala
Discuție deschisă în Contabilitate în general

casa de marcat fiscala

Buna ziua.
Acum vreo cinci ani am oprit activitatea firmei mele la un punct de lucru (am inchiriat spatiul). Atunci am luat casa de marcat si am depozitat-o undeva. Firma si-a continuat activitatea doar cu inchirierea respectivului spatiu. Acum vreau sa repun in functiune casa de marcat la o alta locatie, cu un alt obiect de activitate fata de cel pentru care a functionat inainte. As vrea sa stiu ce am de facut.
Va multumesc.
Dupa ce rezolvati la registrul comertului inregistrarea punctului de lucru si autorizarea activitatii cu codul caen pe care o veti derula la acel punct de lucru, mergeti la firma de unde ati luat casa de marcat si ei va vor pregati actele pentru a le depune la finante pentru fiscalizarea casei de marcat pe noua locatie.
luati legatura cu firma care a fiscalizat casa de marcat va da un document care trebui sa mergeti la finante ptr EXTRAGEREA MEMORIEI FISCALE VECHE si dupa aceea o fiscalizeaza pe noul obiect de activitate . memoria fiscala veche se depune tot la finante . NOROC MULT!