Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Recuperare creante
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Recuperare creante

Buna ziua,
Un furnizor din Anglia, nu a mai livrat conform facturilor proforme platite de catre mine marfa in valoare de 10000 lire.
Am trimis notificari sa-mi returneze bani dar ma aminat.La aceasta data el nu mai produce.
Ce pot sa fac sa-mi recuperez bani.
Multumesc.
multumesc de raspuns.
As dori sa recuperez bani.
Nu cunosc nici o firma de avocatura din Rominia care sa ma reprezinte in UK.
Cu atit mai putin o firma de avocatura in UK.
Cum este mai bine sa caut in Rominia sau in UK.
Contactati un jurist de la sectiunea www.avocatnet.ro/content/con...
a acestui forum si va indreptati pe somatie de plata europeana, nu este necesar sa angajati un avocat din UK (nu este necesar, pierdeti timp si cheltuiti mai multi bani).

Cu stima.
Flavius1984, utilizator