avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Recuperare creante
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Recuperare creante

Buna ziua,
Un furnizor din Anglia, nu a mai livrat conform facturilor proforme platite de catre mine marfa in valoare de 10000 lire.
Am trimis notificari sa-mi returneze bani dar ma aminat.La aceasta data el nu mai produce.
Ce pot sa fac sa-mi recuperez bani.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Flavius1984 , utilizator 09:07, 15 Martie 2012
multumesc de raspuns.
As dori sa recuperez bani.
Nu cunosc nici o firma de avocatura din Rominia care sa ma reprezinte in UK.
Cu atit mai putin o firma de avocatura in UK.
Cum este mai bine sa caut in Rominia sau in UK.
Contactati un jurist de la sectiunea www.avocatnet.ro/content/con...
a acestui forum si va indreptati pe somatie de plata europeana, nu este necesar sa angajati un avocat din UK (nu este necesar, pierdeti timp si cheltuiti mai multi bani).

Cu stima.
Ultima modificare: Joi, 15 Martie 2012
Flavius1984, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract la distanta andreea_anghelescu andreea_anghelescu Buna ziua, Am un prieten care are o firma de curierat in Anglia. El angajeaza in principiu romani cu acte acolo. A cunoscut un englez care de asemenea avea ... (vezi toată discuția)
Achizitie intracomunitara? Lulica Lulica Buna ziua Problema mea: in luna Mai am facut o comanda on-line la o firma din Tara Romaneasca pentru livrarea unor bulbi de flori. Livrarea urma sa aiba loc ... (vezi toată discuția)
Cum aș putea găsi un avocat pt a-mi putea recupera banii pe ... Godgearodica@gmail.com Godgearodica@gmail.com Cum aș putea găsi un avocat pt a-mi putea recupera banii pe care i-am investi în bitconi țin să menționez că firma este înregistrată pe Anglia. (vezi toată discuția)