Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... perioada preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

perioada preaviz

Buna ziua ! Vreau sa-mi depun demisia de la firma la care lucrez si as dori sa stiu daca in perioada de preaviz e obligatoriu sa merg la munca .
Multumesc anticipat!
Este obligatoriu sa mergeti la munca, program normal conform contractului de munca....Nu mergeti la munca in situatia in care angajatorul renunta partial sau total la preaviz.