Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Este interzisa achizitia de utilaje?
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Este interzisa achizitia de utilaje?

Exista vreo prevedere legala prin care institutiilor publice le este interzisa achizitia de utilaje( ex: pentru deszapezire,salubrizare,etc) ?
Nu am cunostinta de prevedere legala prin reglementari nationale, privind astfel de achizitii.Doar daca exista la nivel de minister al dvs. sau alt organism cu atributii de reglementare in domeniul dvs.