Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

ma numesc Marius sotia mea are o relatie cu un tip momentan este in italia cu pers respactiva avem un copil de 15 ani ,cat timp pot eu sa aman un divort daca ea inainteaza actele motivul amanarii sun niste datorii mari pe care le avem imreuna ,mergand pe ideea ca sotia sa nu mai trimita bani din italia
Este greu de spus.
Incercati sa va angajati avocat daca vreti sa amanati.
Insa va trebui sa il platiti pentru amanari.
Solutionarea unui proces de divort in instanta se poate amana destul de mult, daca nu sunteti de acord, avand in vedere ca, dupa pronuntarea sentintei de catre judecatorie, daca nu sunteți multumit, puteti uza de caile de atac.

Cel putin pana in 2013.