avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... decizie privind recuperarea sumelor incasate necuvenit ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

decizie privind recuperarea sumelor incasate necuvenit cu titlu de prestatii de asigurari sociale

cum se restituie sumele considerate ca fiind drepturi incasate necuvenit in urma verificarii modului de stabilire si plata aferente unui dosar de pensionare ( acestea au fost incasate pe o perioada de 2 ani)

Alte discuții în legătură

Actiune in instanta Anton.Sandu Anton.Sandu Doresc sa va expun o situatie al unchiului meu si va rog sa-mi spune-ti: - daca actiunea este introdusa in termen, avind in vedere data pronutarii Decizii ... (vezi toată discuția)
Greseala calcul casa de pensii, anunt de oprire lunara a pensiei dupa 2 ani de la decizie lauraflorina29 lauraflorina29 Buna ziua, Mama mea s-a pensionat pe caz de boala in anul 2000 cu grad II invaliditate, in anul 2012 pensia a devenit definitiva datorita varstei; a primit ... (vezi toată discuția)
Angajare temporara si pensie anticipata iolanda76ada iolanda76ada Buna seara! speta: o persoana a depus dosarul de pensionare anticipata in urma cu 6 luni; deocamdata nu a primit nici un raspuns; este solicitat sa incheie un ... (vezi toată discuția)