Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale inchidere srl dupa incetarea suspendarii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

inchidere srl dupa incetarea suspendarii

Buna ziua,

Care sunt etapele de pasrcurs pentru inchiderea unei societati comerciale cu raspundere limitata, cu asociat unic, dupa incetarea perioadei de suspendare ?

Va multumesc,
Etapa I - depunerea deciziei asociatului unic cu privire la dizolvare - lichidare voluntara.
Publicare in Monitorul Oficial, asteptare 30 de zile de la data publicarii pentru opozitie.
Etapa a II a - depunerea deciziei asociatului unic de aprobare a bilantului de lichidare.

Documentele necesare le gasiti pe site-ul registrului comertului - formalitati - persoane juridice - pct. 45.
Va multumesc lucian huzum, am gasit tot ce imi era necesar....

Toate cele bune,