Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Exista colaborare pf-pf?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Exista colaborare pf-pf?

scuze,revin cu un alt titlu sb pentru ca probabil nuam fost destul de explicita.As dori sa colaborez cu o croitoreasa eu fiind un creator de modele si m-ar interesa cum pot face asta legal fara a-mi deschide pentru inceput un srl
Atata timp cat respectiva colaborare inseamna prestare de serviciu remunerata, legal nu se poate face decat constituind o "firma" (PFA, II, SRL, etc).
Parerea mea este ca puteti sa faceti un contract de asociere in participatie in conditiile art. 1949-1954 din noul cod civil.