avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1872 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt mol
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt mol

sunt la a trea abatere ce urmari se poate intampla sa ma pot astepta suspendare se da ,va rog cu toata stima sa dati un raspuns ,va mulumesc#-o#-o#-o#-o#-o
Cel mai recent răspuns: ion29 , utilizator 22:51, 19 Martie 2012
ion29 a scris:

sunt la a trea abatere ce urmari se poate intampla sa ma pot astepta suspendare se da ,va rog cu toata stima sa dati un raspuns ,va mulumesc#-o#-o#-o#-o#-o


Cel mai probabil o sa ti se faca dosar penal de data asta si daca ai un avocat bun poti sa scapi cu 2 ani cu suspendare. Oricum, sa ai mare grija ca odata ce ti s-a facut dosar penal si mai comiti o fapta asemanatoare, sansele sa primesti inchisoare cu suspendare sunt aproape nule.
cazier ai ? dar amenzi administrative ?
am o amenda de de 480,ron dintre care a fost 80ron cheltuiala de judecata iar amenda 400ron mai trebuie sa vina una cred vina a 2 iar toate a fost la diferenta de un an toate trei fapte ,iar acum la a trea fapta nu stiu ce o sa se intample , va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Furt din mall de 250 de lei ContSters324598 ContSters324598 Buna ziua, Acum 2 saptamani am fost in mall-ul afi palace cotroceni si m-am dus la pull and bear de unde am luat un sacou si un tricou de 250, le luasem pe sub ... (vezi toată discuția)
Furt din supermarket damiannatasa damiannatasa daca esti prins de catre ageenti de paza de la supermarket cu produse neachitate asupra ta si ulteror le achiti si chea]ma politia ce se intampla a fost o ... (vezi toată discuția)
Furt calificat stefangsn stefangsn Am fost prins de curand de catre agentii de paza a unui magazin de haine, inainte sa ies din magazin, cu haine sustrase fara sa le platesc,(erau intr-o ... (vezi toată discuția)