Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt mol
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt mol

sunt la a trea abatere ce urmari se poate intampla sa ma pot astepta suspendare se da ,va rog cu toata stima sa dati un raspuns ,va mulumesc#-o#-o#-o#-o#-o
ion29 a scris:

sunt la a trea abatere ce urmari se poate intampla sa ma pot astepta suspendare se da ,va rog cu toata stima sa dati un raspuns ,va mulumesc#-o#-o#-o#-o#-o

Cel mai probabil o sa ti se faca dosar penal de data asta si daca ai un avocat bun poti sa scapi cu 2 ani cu suspendare. Oricum, sa ai mare grija ca odata ce ti s-a facut dosar penal si mai comiti o fapta asemanatoare, sansele sa primesti inchisoare cu suspendare sunt aproape nule.
cazier ai ? dar amenzi administrative ?
am o amenda de de 480,ron dintre care a fost 80ron cheltuiala de judecata iar amenda 400ron mai trebuie sa vina una cred vina a 2 iar toate a fost la diferenta de un an toate trei fapte ,iar acum la a trea fapta nu stiu ce o sa se intample , va multumesc