Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Studiile unui candidat la functia de primar
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Studiile unui candidat la functia de primar

IMI POATE SPUNE CINEVA SI MIE DACA ESTE OBLIGATORIU CA UN CANDIDAT VA MULTUMESCLA FUNCTIA DE PRIMAR SA AIBA LICEUL RESPECTIV DIPLOMA DE BACALAUREAT?

VA MULTUMESC.
Trebuie sa fie "doctor" in politica si nimic mai mult...legea nu prevede studii minime pentru candidatii la functia de primar.