avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Act Vanzare-cumparare motoscuter
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Act Vanzare-cumparare motoscuter

Contractul de v-c pentru un scuter poate fi intocmit numai de proprietarul actual si cumparator, fara legalizare notariala? Pentru radierea de pe rolul fostului proprietar, trebuie prezentat contractul la primaria unde este inregistrat motoscuterul? Imi puteti indica un model de contract?

Alte discuții în legătură

Radiere auto bso bso buna,imi poate zice cineva ce acte imi trebuie pentru a sterge masina din baza primariei unde este inregistrata,eu am vandut-o in alt judet,fara a face cu ... (vezi toată discuția)
Radiere autoturism Borza Borza Buna.Societatea pe actiuni x vinde on autoturim unei persoane fizice. Tranzactia s-a facut eliberandu-se o factura. Persoana fizica vinde la randul sau mai ... (vezi toată discuția)
Radiere autoturism CALIN74 CALIN74 care este procedura prin care pot radia un autoturism in cazul in care l-am vindut acum 3 ani si i-am dat cumparatorului si cartea de identitate pt. a putea ... (vezi toată discuția)