Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... imprumut bani
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

imprumut bani

Am imprumutat de la diverse in baza art 1576 din cod civil si am plecat din tara definitiv.ce mi se poate intampla .nu am proprietati ,nimic pe numele meu in romania .ce mi se poate intampla in cel mai rau caz???
Nu are ce sa vi se intample, daca nu se gasesc bunuri sau venituri ale dvs, nu au ce sa va execute silit
poi si sua unde am plecat nu ma poate cauta sa ma execute acolo silit persoana de la care am imprumutat bani?pentru ca este o suma mare de bani persoana va inceraca pe toate caile sa isi recupereze bani.
andr3yandy17, utilizator
E dreptul lui sa va caute oriunde, insa sa va gaseasca si sa poata executa in Sua e destul de greu. Apoi se pune problema daca are ce executa pe masura cat ii datorati plus ce mai cheltuie
gi-jane2, moderator
PARINTI MEI AU CASA IN ROMANIA ,PE EI NU II POATE EXECUTA????
Parintii sunt datori sau dvs ?
Va rog sa scrieti cu litere mici, multumesc